Magda Niedzielska (Skowron) jest tancerką, choreografką, pedagożką, instruktorką Pilates. Ukończyła studia magisterskie w zakresie Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Pedagogikę Tańca na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczestniczyła w międzynarodowym programie w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu. Magdalena była tancerką Elephant w Black Box Junior Dance Company w Madrycie. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca, gdzie pracuje jako tancerka, pedagog i współautorka projektów artystycznych i edukacyjnych, z Teatrem Muzycznym Variete w Krakowie oraz jako niezależny choreograf. Otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w 2019 i 2021 roku oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w 2020 roku. Była również objęta dofinansowaniem przez polski Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w programie "Wspieranie aktywności międzynarodowej" w latach 2019 i 2022. 


Na jej twórczość składają się spektakle takie jak "Humanimal" (z Natalią Dinges, Michałem Przybyłą, Piotrem Skalskim, Ozgurem Ede), "an_na" (z Pamelą Bosak), "More" (z wiolonczelistą Pawłem Czarakcziewem), "Pusto Pełno Pusto".  Były one pokazywane w ramach takich wydarzeń i programów jak "Portrety. Kobiety w polskiej choreografii" współorganizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, "Kobiety w przestrzeni" w Galerii Negatyw w Katowicach, 22 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie, "Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń" w Cricotece w Krakowie; Wieczór Młodych Choreografów w Kibbutz Ga'aton w Izraelu, Noc Tańca w Krakowie. 


Magda współpracowała z takimi choreografami jak: Anna Godowska, Kasia Witek, Ayrin Ersoz, Eryk Makohon, Idan Cohen, Jean Philippe Dury, Marco Blazquez, Eyal Dadon, Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka. Współpracowała również z takimi reżyserami jak Wojciech Faruga, Agata Duda-Gracz, Sławek Krawczyński, Jerzy Jan Połoński, Olga Grzelak oraz występowała w takich krajach jak Polska, Turcja, Szwajcaria, Hiszpania, Izrael, Holandia.


Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego w grupach Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Jest współautorką projektu "Axiomotum", łączącego filozofię i improwizację taneczną dla dzieci, programu "Odruch miasta" dla dorosłych i seniorów oraz "Dotknij ruchu" - programu online eksplorującego dotyk w czasie pandemii. Brała udział w wielu warsztatach w całej Europie, m.in.  b12 w Berlinie, Summer School w Trinity Laban Conservatoire w Londynie, Amsterdam Summer Intensive, warsztaty w Gibney i Peridance Capezio Center w Nowym Jorku. 

MAGDA NIEDZIELSKA

Tancerka, choreografka, nauczycielka tańca

Magda Niedzielska (Skowron)